En İyi Benim Okhan Maral Görüşmesi 14 Kasım Pazartesi


Maral bugün müstekbal kayınvalidesi perihan hanım ile birlikte alışverişe çıkarak en iyi benim programında bir ilk yaşattı genelde evde ağırlanan damat adayının annesi bu sefer alışverişe beraber çıkılarak farklı bir başlangıç oldu. Perihan hanım  emekli eşi ni uzun bir süre önce kaybetti antalyada yaşıyor bunun yanında oğlu ve gelini birlikte yaşamak istiyor ama bu isteği genelde karşılanmadığı için  hayalindeki gelini bulamamış. Maral ile ile alışverişe çıkarak gelin adayının ekonomiyi nasıl yönettiğini görmek isteyen perihan hanım maralın aldığı malzemelerin hiç birinin fiyatına bakmadan sepete atması hoşuna gitmezken genelde oğlum sana nasıl para yetiştirecek diyerek serzenişte bulundu market alışverişi sırasında maral görmeden sepete çorba ve kuskus koydu bunu yapma amacı olarak maralin dikkaktini ölçmek isterken maral kasada bu ürünleri farkederek perihan hanımdan olumlu not almayı başardı akşama okhana balık yapmak isteyen maral perihan hanımla balık alırken çüpra almak istemesine karşın fiyatının 35 lira olmasından dolayı palamut 10 lira olduğu için tercihi palamuttan yana olmasını isterken gelin adayını kırmayarak çüpraya evet dedi alışverişten sonra bir cafeye oturup konuşan kayın valide ve gelin adayımız birbirini daha yakından tanımaya çalıştılar.

en-iyi-benim-14-kasim-maral-okhan-gorusmesiEve gelen maral hemen yemeklere başlamak istedi ama çüprayı temizlemeyi bilmediği için sıkıntı yaşarken ablası okshana kendisine yardıma geleceğini söylerken yemek yapma konusunda çokta iyi olmadığını dile getirdi bu nedenle ablası okshana suşi yapımından çipraın fırına hazırlması konusunda fazlası ile yardımcı oldu 2,5 senedir ülkemizde eşi ile mutlu bir evliliği olan okshana kardeşininde istanbul’da kalması şartıyla evlenmesine sıcak bakıyor. Kardeşine yemek konusunda yardımcı olduktan sonra evden ayrıldı.

Diğer kızlar maral hazırlıklarını tamamladıktan sonra eve geldi kapıda bir süre beklemesinin ardından kızları eve davet ederek onlar ikramda bulundular evin tozlarını alma konusunda yetersiz kaldığını belirten diğer rakipleri  suşinin ablasının yardım ettiğini öğrenince bu durumu eleştirmekten geri kalmadılar. Mutfakta akşama yapılan menüyü gören kızlar  basit bir menü yaptığı konusunda hem fikir oldular.

en-iyi-benim-14-kasim-maral-okhanOkhan eve geldiğinde  kapıda uzun süre beklemek zorunda kaldı zira maral okhana kapıyı açmadan önce yerde dökülenleri görünce elektrik süpürgesi ile onları  almak için zaman harcadığı için kapıyı geç açtı. Kısa sürede  sofraya geçen ikilimiz birbirini tanımaya çalıştılar bu süreçte okhanın yan odadaki kızların sorularına yanıt vermesine bozulan maral kendisi ile ilgilenmesini isterken bu konuda kıskanç olduğunu belli ederken. Ana yemek olarak yaptığı çüpranın fırında fazla kalmasından dolayı üst kısmı yanarken sofrada bulunan tuzluğunun boş olmasını eleştiren okhana karşılık maral tuz için beyaz zehir diyerek kendini savundu. Mutfakta tuzluğu doldururken okhanı yardım için çağırması diğer rakipleri tarafından maralın okhana kur yapması olarak algılanırken. Maral diğer rakiplerini tarif ederken birisi için 2 metre diğeri için kilolu demesi gözlerden kaçmadı.

Masada okhanın diğer kızlarla konuşmasını sık sık uyararak kesmesinin yanında bu durumu saygısızlık olarak gördüğünü belirtirken beni nasıl buldun sorusu ile okhanı terleten sorularını sormuş olurken okhan diğer kızların sorularına cevap vererek bu soruları savuşturmayı başarırken masadaki bir çiçeği alarak maralın kulak arkasına takması yan odadaki rakiplerin bizi görmeden çiçek takma diyerek eleştiride bulundular. Okhan maralın en son ilişkisinin iki ay öncesinde bitmesine şaşırken bitme sebebi olarak maralın kıskançlığından dolayı bittiğini öğrenince bu durumun kendisi için nasıl bir durum olarak görüldüğünü cuma günü vereceği kararda öğreneceğiz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Nelo Candy Etiketler:
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın