Hayat Sevince Güzel Şefika Kimdir Gerçek Adı Nedir


hayat sevince güzel şefika kimdir gerçek adı nedirFox Tv’nin yeni dizisi olan Hayat Sevince Güzel’de Şefika karakterine hayat veren oyuncumuz Sema Atalay‘dır bu deneyimli oyuncumuzu yakından tanımak için sizlere oyuncumuz hakkında bilgi verelim Sema Atalay Facebook İnstagram veya Twitter adreslerini google üzerinden ulaşabilirsiniz.

962 yılında Ankara’da doğdu. Usta oyuncuyu 1995 yıllarından önce sinemalardan ve dizilerden tanıyacaksınız. 1965 senesinde Ses Mecmuası’nın açtığı “Çocuk Yıldızı” müsabakasına katılarak 2500 çocuk arasından Birinci seçildi. Sanat hayatına TRT de dublaj çalışmaları yaparak başlamıştır. Ankara’da dublaj ve tiyatro çalışmalarının yanında TRT de Gençlik Programının sunuculuğunu yapmıştır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümünü bitirdi. Üç yıl Londra’da yaşamıştır. Yabancı dil olarak ingilizceyi konuşabilmektedir. Reklam filmlerinde de oynayan ünlü oyuncu İlk reklam filmi olan “Solo Peçete” reklamında oynadı. Sanat programı sunuculuğuna ise ATV de başlamıştır.

“YEŞİL IŞIK” adlı sinema filminde oynadı. Bu filmle Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın ödülünü kazandı. Çeşitli reklam ve stüdyolarda İngilizce düblaj çalışmaları yapmıştır.

HAYAT SEVİNCE GÜZEL DİZİSİ DİĞER OYUNCULARINI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Son iki sezondur dizilerde ağırlıklı olarak işlenen istanbul dizileri seyirciler açısından yeterince doyuma ulaştığı için ekranlarımızda ege dizilerini görmeye başladık genelde doğu ve karadeniz dizileri istanbul dizilerine alternatif olurken iki senedir aldıkları reyting nedeni ve genel anlamda komedi unsurun ağırlık olması nedeni ile ege dizileri tercih edilmeye başlandı yapım şirketleri tarafından. Yaz Sezonunda Fox tv kanalı farklı dizileri ard arda yayına sokarak yaz döneminde reyting tablosunda kendisine yer edinmek istiyor böylece hem yaz dönemini kazançlı geçirmek hemde yeni sezon öncesinde elindeki alternatif dizileri görerek ona göre yeni bir yol haritası çizmek amacıyla sezona erken başladığını söyleyebiliriz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Nelo Candy Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın