Hayat Sevince Güzel Zarife Kimdir


hayat sevince güzel zarifeFox Tv’nin yeni dizisi olan Hayat Sevince Güzel’de zarife karakterine hayat veren oyuncumuz Algı Eke’dir bu deneyimli oyuncumuzu yakından tanımak için sizlere oyuncumuz hakkında bilgi verelim

16 Eylül 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Artvinlidir ve Gürcü asıllıdır.Boşanmış bir anne babanın çocuğudur.Annesini 2013 yılının yaz aylarında kaybetmiştir.Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Berlin’e gitmiş, burada dramaturji okumuştur. Türkiye’ye döndükten sonra yönetmen Mustafa Şevki Doğan ile tanışmış ve Baba Ocağı adlı dizi ile televizyondaki oyunculuk hayatına başlamıştır. Ardından sırasıyla Dürüye’nin Güğümleri, Keşanlı Ali Destanı ve Annem Uyurken dizilerinde oynamıştır. Ayrıca Pinhani grubunun Yitirmeden adlı şarkısının klibinde de oynamıştır. 20 Aralık 2013 tarihinde vizyona girmiş olan, başrollerini İlker Ayrık ile paylaştığı “Kedi Özledi” filminde “Kıymet” adlı karakterle romantik komedi türdeki filme hayat vermiştir.

Galip Derviş dizisinde Hülya Uçar karakterini oynamıştır. Ayrıca oyuncu Celil Nalçakan ile birlikte netd adlı sitede Şişenin Dibi adlı bir program yapmış, ancak 2 Ağustos 2013 tarihinde program bitmiştir.

HAYAT SEVİNCE GÜZEL DİZİSİ DİĞER OYUNCULARINI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Son iki sezondur dizilerde ağırlıklı olarak işlenen istanbul dizileri seyirciler açısından yeterince doyuma ulaştığı için ekranlarımızda ege dizilerini görmeye başladık genelde doğu ve karadeniz dizileri istanbul dizilerine alternatif olurken iki senedir aldıkları reyting nedeni ve genel anlamda komedi unsurun ağırlık olması nedeni ile ege dizileri tercih edilmeye başlandı yapım şirketleri tarafından. Yaz Sezonunda Fox tv kanalı farklı dizileri ard arda yayına sokarak yaz döneminde reyting tablosunda kendisine yer edinmek istiyor böylece hem yaz dönemini kazançlı geçirmek hemde yeni sezon öncesinde elindeki alternatif dizileri görerek ona göre yeni bir yol haritası çizmek amacıyla sezona erken başladığını söyleyebiliriz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Nelo Candy Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın