Müge Anlı 19 Şubat 2016 Hastahane Bahçesine Bırakılan Dilek Ailesini Arıyor


Müge Anlı 19 Şubat 2016 Hasan Amca Pazarda Bulduğu Altınları Sahibine Teslim Etti

Hasan Bey bundan 5 ay önce pazarcılık yaptığı tezgahın yanında bir kese bulur bunun içine baktığında içinde altın olan ziynet eşyaları bulur bunların altın olup olmadığını öğrenmek için bir kuyumcuya gösterir ondan evet bunlar altındır demesi üzerine bu altınların sahibini arayamaya başladı. Kendi çabası ile uğraş versede netice alamayınca Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurarak bu kayıp altınların sahibini aramaya gelmişti televizyonda yayınlanmasına rağmen sahibi bulunamayınca Hasan Amca bu altınları acaba bozdurup bir yeremi bağışlayalım diye düşüncesi olmasına rağmen sonradan bu fikirden vazgeçmiş ve pazar tezgahının altına bir yazı koyarak sahibini beklemeye başlamış yine bir netice alınmayınca acaba insanlar yazıyı göremiyorlar dikkat çekmiyormu diye düşünerek yazıyı yukarı asmış. En sonunda bir bayan gelip 4-5 ay önce kendisinin altınları kaybettiğini belirterek gelmiş altından ziyade kendisi için eşinin alyans yüzüğü vardı en önemlisi bu idi diye söyleyince altınların sahibi ortaya çıktı bugünkü yayında altınlar teslim edildi.

dilekDilek Çalış 3 Aylıkken 23 Haziran 1993 tarihinde Samsun Kadın doğum hastanesinin bahçesine terkedilmiş. Ardından ise sosyal hizmetlere teslim edildikten sonra bir aileye evlatlık olarak verilmiş yeni ailesi ile mutlu bir yaşam yaşamış fakat biyolojik ailesinin bulmak isteyen Dilek 18 yaşına geldiğinde yetiştirme yurduna başvurup gerçek ailesine ulaşmak istemiş oradan dosyasında terk edilmiş bebek diye yazıldığından dolayı anne ve babası hakkında bilgi bulunmuyor  son dönemde kendisini evlatlık alan annesi vefat ettikden sonra kendisini yalnız hissettiği için gerçek anne ve babasını aramak için Müge Anlıya başvurarak yardım istedi.

depremKenan Emir gölcük depremi sırasında kızını kaybetmiş onun mezarını aramak istemiş zira en azından kızının bir mezarını bulup başında dua etmek istiyor kızının kimsesizler mezarı olarak gömüldüğüne inanmış Kenan Emir gibi depremde yakınlarını kaybetmiş olanların sesi olmuş yakınlarının mezarlarını öğrenmek için kimsesiz mezarlarının açılıp DNA testi yapılmasını istemişti. İç işleri bakanlığı bu konuda çalışma yapılacağı konusunda söz vermişlerdi ve yakınları Kocaeli valiliğine davet edilmişti ve oradan tüm kimsesizler mezarlığın açılacağı ve o mezarlardan parça alınarak DNA testi yapılacağını çıkan neticeye göre kimliği tespit edilenlerin cenazeleri yakınlarına teslim edileceğini belirtildi.  Bugünkü yayında Gamze hanım valilik 35 mezarın sahipsiz olduğu tespit edilmiş ve mahkeme için ilk dava açılmış bunun neticesinde Mahkeme kararı ile mezarların açılmasına karar verilip DNA tespiti için çalışmalara başlanacağı haber verdi böylece yakınlarının mezarını bilmeyenler için yeni bir umut oluştu.

Mehmet Işıkoğlu olayı kaldığı yerden devam ediyor dün olanları okumak için tıklayın  Çek alım satım olayından dolayı başına bir şey gelebileceği konusunda endişeler artıyor bugün yayına katılan Mehmet çek olayına ilk kez giriştikleri ve bu durumunda eline yüzlerine bulaştıklarını üstüne bir kişinin kayıp olduğunu dile getirirken vazgeçecekleri zaman Mehmet Işıkoğlu bu konulardan dayım anlıyor ona danışalım dediğini söyledi boş bir çek yaprağının alındığı ve üzerine istediği rakamın yazılacağı şeklinde yapılan bu işlemlerin olursa herkes kendi üstüne düşen rakamı alacağını söyledi bunun içerisinde dayısı Tekin beyde dahil olduğunu söyledi. O gün araba içerisinde 6 kişi olmalarının nedeni uyuşturucu kullanmak için arabada olduklarını söylerken Mehmet’in uyuşturucu işinde olduğundan dayısının haberi olmadığı konusunun yanlış olduğunu zira o gün ömer denilen kişiden almaya gittiklerinde kendisinin yanlarından olduğunu belirtti. Bu iddialar karşısında telefonla bağlanan Tekin bunların doğru olmadığını söylerken Mehmet kendisininde uyuşturucu kullandığını söylemesi üzerine çok sinirlenen Tekin telefonda bazı sözleri ekrana yansımadı. Mehmet Vehbi çek için normalde paraları olduğunu fakat 3-4 gün boyunca harcama yaptıkları için eksiklikleri olduğunu ve çek bedeli 7 bin liranın eksik olan kısmını tekin beyden almayı düşündüklerini Mehmet Işıkoğlu en son dayısının yanında olduğunu söylerken kendileri çeki alıp Tarsus’a gideceklerini söyledi.

Müge Anlı 19 Şubat izle, Müge Anlı Son Bölüm izle, Müge Anlı 19 Şubat 2016 , Müge Anlı 19.02.2016

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Nelo Candy Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın