Müge Anlı Gaziantepte Öldürülen 3 Kardeşin Katili Kim 28 Kasım 2016 Pazartesi


Müge Anlı 28 kasım pazartesi günü geçtiğimiz hafta ele aldığı gaziantepte bir besi çiftliğinde başlarından vurulmuş olarak bulunan 3 kardeşinin katillerinin kim veya kimler olabileceği konusu ele alınmaya devam ederken bir çok seçenek ele alınırken bugünkü yayında hayatını kaybeden kardeşlerden mervanın kayıp olan telefonunun bulunması halinde bir çok sorununun yanıtı bulunabilme ihtimaline karşın irdelenmeye devam etti bugünkü yayında üç kardeşin silaha meraklı olduğunu ve kullandıklarını dile getirirken besi çiftliğinde bulunan köpeğin olay günü havlamaması düşündürücü bulunurken bu durumun ancak köpeğin tanıdık biri olduğu takdirde havlamayacağı konusunda herkes hem fikir olurken üç kardeşi öldüren kişi veya kişilerin tanıdık olduğunu bu nedenle bu ayrıntının araştırılmaya değer bir konu olarak ele alındı.  Mervanın evli bir bayanla ilişkisi olduğunun ortaya çıkması üzerine müge anlı ekibi evli bayana ulaşarak onunla konuşurken cinayetin yasak aşk nedeni ile olabileceği ihtimalinin üstünde duruldu.

Gaziantep’de işlenen cinayet nasıl olmuştu

muge-anli-28-kasim-pazartesiGaziantep’te dün akşam bir besi çiftliğine düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden üç kardeşin cenazeleri, Mardin’de gözyaşları arasında Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi. Amca Veysi Çelik, cinayetleri kimin niçin işlediğini bilmediklerini belirterek, faillerin bir an önce bulunmasını istediklerini kaydetti.
Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Tokdemir Mahallesi’nde bulunan büyükbaş hayvan besi çiftliği ortaklarından E.B.A.’nın Jandarmayı arayıp çiftliğinde hırsızlık olayı meydana geldiği ihbarı üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri, ineklerin bulunduğu bölümde Ali Çelik (18), Süleyman (18) ve Mervan Arslan’ (20) kanlar içerisinde bulmuştu. Ali Çelik ve Süleyman Arslan’ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenirken, Mervan Arslan ise ağır yaralanmıştı. Mervan da kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.
Kanlı infaza kurban giden biri üvey 3 kardeşin cenazeleri, Gaziantep Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Mardinli aile, cenazeleri Ömerli ilçesine bağlı Savur köyüne getirdi. Kürtçe ağıtlarla karşılanan cenazeler, köy mezarlığında gözyaşları arasında yan yana toprağa verildi.
“Ekmek parası için hayatlarını kaybettiler”
Cenaze işlemlerinin ardından İHA’ya konuşan köy muhtarı İskender Salman, ailenin 1992 yılında köyden çıktığını ve işçilik yaparak geçimini sağladığını belirterek, “Aile ilk olarak Mersin’e yerleşti. Daha sonra Kırıkkale’ye giderek hayatlarını sürdürdüler. Ardından 2 yıl önce Gaziantep’e giderek orada çalışmaya başladılar. 2 yıldır Gaziantep’te bulunan besi çiftliğinde çalışıyorlardı. Şuanda da bu felaket onların başına geldi. Allah haklarını bırakmasın. Ekmek parası için hayatlarını kaybettiler” dedi.
“Yetiş, buraya baskın yaptılar”
Hayatını kaybeden gençlerin amcası Veysi Çelik ise, kardeşinin ailesini de yanına alarak 1992 yılında köyden çıktığını ve ekmek parası için uzun yıllar batıda mücadele ettiğini anlatarak şunları kaydetti:
“Önce Mersin’de, sonra Kırıkkale’de, daha sonra da Gaziantep’te çalıştılar. Dün akşam yeğenlerimin kafasına sıkarak infaz ettiler. Kimin yaptığını bilmiyoruz. Ne olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Ağabeyimin 13 çocuğu var, yeğenlerim karıncayı bile incitmezlerdi. Saat 22.00’de bize kötü haber geldi. Çiftliğe baskın yapılarak çocukları infaz ettiler. Olayın kimler tarafından yapıldığını bilmiyoruz. Bizim duyduğumuza göre Mervan çiftliğin sahibine telefon açarak, ‘Ağabey yetiş buraya baskın yaptılar’ demiş. Devletten rica ediyoruz, bu cinayeti işleyenleri bir an önce bulup, adalete teslim etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Nelo Candy Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Müge Anlı Gaziantepte Öldürülen 3 Kardeşin Katili Kim 28 Kasım 2016 Pazartesi (1 Yorum)

  1. o köpek avlamıyorsa demek tanıdık biri girmiş çifliğe nasıl olurda mervan ın, telefonu kaybolur dikat edin ki ? Cinayetler yan yana olmuş birileri kardeşleri yanına çağırmş olmalı bu demek oluyor ki tanıdık birisi