Rüzgarın Kalbi Muammer Kimdir Gerçek Adı Nedir


rüzgarın kalbi muammer kimdirFox Tv kanalı yeni sezona hazırladığı dizileri teker teker vitrine çıkarmaya başladı büyük umutlar beslediği Rüzgarın Kalbi Dizisinde Muammer karakterini Cezmi Baskın canlandıracak.  Cezmi Baskın sosyal Medya hesaplarından Twitter İnstagram veya Facebook adreslerini bilmiyoruz bu konuda her daim söylediğimiz gibi istikamet google amca olmalı.

Yeni sezon öncesi yaz döneminde ard arda koyduğu dizilerle istediği başarı oranını büyük bir ölçüde başaran foxtv yeni sezonda bu başarılarını perçinlemek istiyor elindeki proje sayısının sekiz olduğunu öğrendiğimiz kanalın her güne bir dizi yapabilmek için yaz dönemi dizilerinden bazıları ile yollarını ayıracağı kulislerde dolaşan haberlerden birisi olduğunu söylemeliyiz. Rüzgarın kalbi baş rol oyuncularının yakın zamanda belli olması ve hemen çekimlere başlayıp tanıtımları sundular zira başka dizilerde yer alan alan başrol oyuncuları dizilerinin yayından kalkması veya rolünün azalması nedeni ile bu yeni proje ile sevenlerinin karşısına çıkma kararı aldılar.  Rüzgar ve Zeynep iki ayrı dünyada yaşayan kişilerdir ikisinin ortak noktası sevdiklerinin peşinden gitmek aşklarına sahip çıkmaya çalışmalarıdır  fakat ikilimizin yaşadığı olaylardan  dolayı aşka olan küsmelerinin ardından karşılaşma ve yeni bir aşka yelken açma sürecinde yaşananları bizlere anlatacaklar birisi evlilik arifesinde aldatıldığını öğrendiğinde yaşadığı hayal kırıklığı diğeri ise düğün gününde sevdiği kadını trafik kazası neticesinde kaybeden bir erkek ortak acının adı kaybetmek olduğu bu iki genç tesadüfler sonrası karşılaşmalarının ardından kalplerindeki olan acının yerine yeniden yeşeren duyguların onları hayata bağlayabilecekmi. Arka planda yer alan yardımcı oyuncuların dizinin ana omurgasının yanında dizisinin hikayesini zenginleştirme açısından büyük bir katkı sunacağını tahmin ediyoruz. Gündüz kuşağından akşam kuşağına geçiş sırasındaki en büyük silahını kaybeden kanalın diziler veya yeni gündüz kuşağı projeleri ile bu açığı kapatmaya çalışacağı öngörülerimizin arasında yer almaktadır.

Gelelim dizimizde yer alan oyuncuların karakter tanıtımlarına Muammer dizi içerisindeki rolünün anlatımı şu şekilde olmaktadır Zeynep’in dedesi, Neriman ve Ayla’nın babası, ailenin direği. Görmüş geçirmiş bilge bir adam, kasabanın yerlilerinden, çok sevilip sayılıyor ve sözü geçiyor. Orada doğmuş büyümüş, üniversitede orman mühendisliği okumuş, ama mezun olduktan sonra tekrar kasabaya dönmüş. İlerleyen yaşına rağmen, hala dinç, kafası zehir gibi çalışan bir adam Muammer. Tek kusuru kendine sürekli bir takım işler icat etmesi ve çalışmadan duramaması. Ailesi hayattaki en değerli varlığı. Kızlarına karşı her zaman sevecen ve şefkatli olmuş, hayatta en düşkün olduğu kişi de biricik torunu Zeynep… Medyapusulası.com ailesi olarak dizimizin ekran ömrününün uzun olmasını dilerken oyuncumuzun biyografisini yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

11 Mart 1946 İstanbul doğumludur. Tiyatroya amatör olarak Bakırköy Halkevinde başlamıştır. Daha sonra aynı tiyatroda ilerleme kaydetmiş, oyunculuk üzerine stajyerlik yapmıştır. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Bölümü’nü tamamlayan Baskın, Ayla Algan ve Beklan Algan’ın eğitmenlik yaptığı LCC Language and Culture Center’da oyunculuk eğitimi aldı. Burada bir süre eğitim aldı. Sonrasında Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda da yer aldı.

İzmir Devlet Tiyatrosu’nda iki sezon oynadıktan sonra buradan ayrılarak Ankara Devlet Tiyatrosu’na geri dönmüştür. Birçok film ve dizi de yer alan Baskın, bu zamana kadar hiçbir reklâm filminde oynamamıştır. En akılda kalan karakteri ise ‘Akasya Durağı’nda canlandırdığı Osman Ağa’dır. ÇASOD (Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği) ve FIA (Uluslararası Aktörler Federasyonu) üyesidir. Baskın İstanbul’dan sıkıldığı zamanlar Bozcaada’daki evine kaçıyor ve burada özenle yetiştirdiği üzüm bağlarıyla ilgileniyor.

ÖDÜLLERİ
– 10. ÇASOD Oyuncu Ödülleri 2003 “Jüri Özel Ödülü” (9 filminin diğer oyuncuları Serra Yılmaz, Ali Poyrazoğlu, Ozan Güven, Fikret Kuşkan, Rafa Radomisli ve Esin Pervane ile birlikte)

– 14. Altın Koza Film Festivali 2007, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü (Beynelmilel)

– 6th Pune International Film Festival 2008 (Hindistan), “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü (Beynelmilel)

– 7th Karachi International Film Festival 2009 (Pakistan), “En İyi Başrol Oyuncusu” ödülü (Beynelmilel)

RÜZGARIN KALBi DİZİSİ DİĞER OYUNCULARINI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Nelo Candy Etiketler:
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın